Cesta ku dieťatku

Túžite po dieťatku, no napriek všetkej snahe, ktorú do jeho splodenia vkladáte, sa vám nedarí. Mnoho párov pozná tento pocit. Je dôvod na paniku či smútok? Alebo ste len netrpezliví? Cesta za vytúženým dieťatkom môže byť poriadne kľukatá a vyskytnú sa aj prekážky. My vám ponúkame pomocnú ruku.

V akom veku a ako dlho sa snažíte, môže byť rozhodujúce

Plodnosť ženy závisí najmä od veku. Pokles plodnosti vo vyššom veku je daný poklesom počtu vajíčok vo vaječníkoch a zároveň postupným zhoršovaním ich kvality.

Napríklad vo veku 20 rokov je u zdravej ovulujúcej ženy pri normálnych parametroch spermiogramu partnera šanca na otehotnenie počas jedného menštruačného cyklu 54%. U rovnako zdravej 40-ročnej ženy je táto šanca 18%. Starnutie je fyziologický proces, ktorý šancu na otehotnenie ovplyvňuje.

Aj keď u mužov nie je vek až tak významným faktorom plodnosti, po 50. roku významne klesá šanca splodiť zdravého potomka.

Všeobecne možno povedať, že plodnosť ženy začína klesať po 32. roku veku významne, a pokles plodnosti po 35. roku veku je už veľmi rýchly. To, čo je dôležité pre úspešnosť liečby neplodnosti je vek ženy a doba, koľko sa pár snaží o splodenie dieťaťa.

Pomôžeme vám otehotnieť

Pomôžeme vám otehotnieť

Keď sa prírode nedarí, treba jej pomôcť. Neplodnosť môže byť spôsobená mnohými faktormi, hľadáme preto riešenie, ktoré je určené len a len pre vás.

Objednať sa