Predstavujeme novú pomôcku - Cesta k dieťaťu - Gyncare - Centrum pre asistovanú reprodukciu
späťspäť na Blog

Predstavujeme novú pomôcku – Cesta k dieťaťu

27. 06. 2017

Sme veľmi radi, že Vám môžeme predstaviť našu webovú aplikáciuCesta k dieťaťu“, ktorá by Vám mala pomôcť rozhodnúť sa, kedy a ako je treba problém neúspešnej snahy o otehotnenie začať riešiť. Keďže si uvedomujeme, že táto téma je veľmi intímna, a niekedy môže byť ťažké o tom začať rozprávať a vôbec si pripustiť, že nejaký problém máme, snažili sme sa pripraviť jednoduchý graf, ktorý Vám na základe Vášho veku a doby neúspešnej snahy o bábätko napovie, aké základné vyšetrenia je už potrebné absolvovať, a kedy už nemá zmysel čakať a je treba vyhľadať pomoc odborníka.

Problém neplodnosti je veľmi špecifický. Tým, že do hry vstupujú vždy dvaja partneri, pričom nejaký problém môže byť na strane ktoréhokoľvek z nich, možných kombinácií diagnostiky a liečby je veľmi veľa. Žiaden webový sprievodca Vám nemôže dať úplné informácie a rady pre ten Váš špecifický prípad. Už len z toho dôvodu, že možností kombinácií problémov a možností riešenia je nespočetné množstvo. Na to sú práve vysoko špecializovaní odborníci v centrách reprodukčnej medicíny, ktorí na ten Váš špecifický problém musia nájsť správne riešenie. Skôr sme Vám chceli pomôcť zorientovať sa v biológii ľudskej reprodukcie  a v postupnosti základných vyšetrení pri neplodnosti.

Tiež sme chceli upriamiť pozornosť na to, že pre každú vekovú kategóriu partnerov môže byť optimálny postup aj pri rovnakých vstupných parametroch vyšetrení a rovnakej dobe snahy o bábätko rôzny, pričom najrozhodujúcejším faktorom je vek ženy. Dúfame, že Vám táto aplikácia pomôže a privedie Vás k správnemu rozhodnutiu a ceste, na konci ktorej budete mať doma zdravé dieťa.

 

Doc. MUDr. Silvia Toporcerová, PhD.

Gynekologička, odborný garantV prípade akýchkoľvek otázok, pripomienok, postrehov, nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára. Odoslaním kontaktného formulára berte na vedomie, že Vaše údaje v ňom uvedené budú použité iba za účelom organizačného zabezpečenia Vašej požiadavky a po jej naplnení budú vymazané z informačného systému spoločnosti. Viac informácií nájdete v časti Ochrana osobných údajov.