späťspäť na Blog

Teším sa, že niekde budú traja

03. 10. 2017

Som Klaudia a pochádzam z Košíc. O darovaní vajíčok som sa dozvedela vďaka Facebooku. Táto možnosť ma od začiatku zaujala. Pravidelne chodím darovať krv a rada pomáham ľuďom, ktorí to potrebujú. Mám kamarátku, ktorá tiež trpí neplodnosťou, veľa sme sa o tom rozprávali, a tak viem, ako sa cítia ženy, ktoré majú takýto problém a veľmi túžia po bábätku.

Pred podstúpením vyšetrení som nemala pochybnosti o svojom rozhodnutí, avšak chýbali mi informácie. IVF koordinátorka v Gyncare mi poskytla informácie, ktoré ma utvrdili, že robím správnu vec. Na začiatku som podstúpila sériu vstupných vyšetrení. Som veľmi spokojná s prístupom personálu, pretože všetky vyšetrenia boli naplánované tak, aby mi časovo čo najviac vyhovovali.

Absolvovala som kompletné vyšetrenie krvi, ktoré zahŕňalo aj genetické testy, gynekologické vyšetrenie a taktiež interné vyšetrenie, získala som tak veľmi podrobný prehľad o mojom zdravotnom stave, ktorý sa bežne väčšina ľudí nedozvie. Samotný odber vajíčok prebehol v anestéze, takže sa naň nepamätám. Pár hodín po darovaní som už išla domov v sprievode mojej mamy.

Mama ma v mojom rozhodnutí taktiež podporila, aj keď zo začiatku mala obavy, ktoré trápia väčšinu ľudí. Po tom, ako som jej vysvetlila, ako darovanie vajíčok prebieha, sa upokojila. Dokonca bola na mňa pyšná, že som sa rozhodla takto pomôcť niekomu, kto nemôže mať deti prirodzenou cestou.  Veľmi ma potešilo, že som vhodnou darkyňou, keďže v súčasnosti mnoho ľudí trpí ochoreniami, o ktorých ani nevedia.

Myslím, že väčšina žien, ktoré premýšľajú o darovaní vajíčok, má strach z intimity, ktorú darovanie zahŕňa. Je to veľmi intímna záležitosť. Boja sa, že ich vajíčka zostanú po darovaní sterilné. Môže ich tiež odradiť dĺžka stimulácie a povinné vyšetrenia. Taktiež majú obavu z bolesti.

Po darovaní som sa cítila veľmi dobre, pociťovala som len mierne bolesti, ktoré po pár dňoch ustúpili a mohla som ísť do fitka. Žijem aktívne, veľa cvičím, zdravo sa stravujem a k takémuto životnému štýlu vediem aj moju rodinu a priateľov. Príjemným bonusom bolo, že som zistila podrobné informácie o svojom zdravotnom stave.

Mám v pláne darovať oocyty znovu. Po každom darovaní je však vhodné spraviť si minimálne trojmesačnú pauzu, ktorá je potrebná pre regeneráciu vaječníkov.

Z darovania vajíčok mám veľmi dobrý pocit. Aj vďaka mne sa dnes niekto teší, že budú traja.

 

Viac o darovaní oocytov v Gyncare nájdete TU!V prípade akýchkoľvek otázok, pripomienok, postrehov, nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára. Odoslaním kontaktného formulára berte na vedomie, že Vaše údaje v ňom uvedené budú použité iba za účelom organizačného zabezpečenia Vašej požiadavky a po jej naplnení budú vymazané z informačného systému spoločnosti. Viac informácií nájdete v časti Ochrana osobných údajov.