späťspäť na Blog

Vytúžené bábätko

30. 10. 2017

Ak si niekto myslí, že dieťa príde do života dvoch ľudí „ako na zavolanie“, mýli sa.

Stále viac párov trápi neplodnosť. Vedia o tom svoje aj manželia z Košíc, ktorých túžba po bábätku priviedla práve k nám do Gyncare.

„Môj gynekológ mi po viac ako dvojročnej snahe o otehotnenie odporučil vyhľadať MUDr. Hermana, špecialistu na asistovanú reprodukciu. Spočiatku sme s manželom trochu váhali, pretože sme obaja veriaci ľudia. Po viacerých rozhovoroch sme sa rozhodli pre asistovanú reprodukciu a jej úspech sme nechali v Božích rukách“, hovorí Mária.

 

Na prístupe záleží

Obdobie úsilia o počatie je veľkou psychickou záťažou nielen pre ženu, ale pre oboch partnerov. Veľmi záleží na tom, aby ich okolie podporovalo vo svojom rozhodnutí, a tiež aby cítili dôveru v centrum asistovanej reprodukcie, kde sa pre zákrok rozhodnú. „Boli sme veľmi spokojní s prístupom lekára aj personálu. Všetci boli veľmi milí, priateľskí a ľudskí“.

 

Treba byť odvážny

Mnoho párov má zábrany rozhodnúť sa pre umelé oplodnenie zo strachu, že im prípadný neúspech prinesie bolestivé sklamanie. „Párom, ktoré sa boja podstúpiť asistovanú reprodukciu by som odkázala, aby sa nevzdávali a boli trpezliví. A hlavne musia veriť, že to dobre dopadne. Ja stále hovorím, že naša maličká je vymodlená“, dodáva Mária.

 

Tá radosť…

„O tom, že som tehotná, som sa oficiálne dozvedela, približne 2 týždne po transfere oplodneného vajíčka, keď som bola na krvnom teste u môjho gynekológa. Keďže hodnoty boli spočiatku nízke, išla som neskôr na kontrolný odber, kde sa tehotenstvo potvrdilo. Naschvál hovorím oficiálne, pretože v srdci som to cítila už tesne po transfere“, priznáva sa Mária. „Po tom, ako som sa dozvedela, že som tehotná, som bola v Gyncare ešte dvakrát na kontrolné vyšetrenie. Keďže bolo všetko v poriadku, na ďalšie kontroly som už chodila priamo k môjmu gynekológovi.“

Manželia z Košíc mali veľké šťastie. Ich odhodlanie, viera a presvedčenie ich nakoniec priviedli k vytúženému bábätko. „Myslím, že ešte stále žijeme v dobe, kedy je téma asistovanej reprodukcie tak trochu tabu. Priali by sme si, aby sa o tejto téme viac hovorilo a písalo, aby aj páry, ktoré o tom zatiaľ len rozmýšľajú, nabrali odvahu a spravili ďalší krok na ceste k vytúženému bábätku.“

Ak sa vám tiež dlhodobo nedarí otehotnieť, dohodnite si bezplatnú konzultáciu na 0800 300 000 alebo nás kontaktujte cez e-mail info@gyncare.sk.

 V prípade akýchkoľvek otázok, pripomienok, postrehov, nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára. Odoslaním kontaktného formulára berte na vedomie, že Vaše údaje v ňom uvedené budú použité iba za účelom organizačného zabezpečenia Vašej požiadavky a po jej naplnení budú vymazané z informačného systému spoločnosti. Viac informácií nájdete v časti Ochrana osobných údajov.