Blog

Liečbu neplodnosti si môžete dovoliť: Naše služby aj na splátky

Radosť z rodičovstva je neoceniteľná. Nie každému páru je však dopriate počať dieťa prirodzenou cestou. Ich sen o dieťati sa podarí splniť až za pomoci odborníkov z centra pre asistovanú reprodukciu. Táto liečba je spojená s určitými nákladmi. V Gyncare sa snažíme o to, aby financie neboli prekážkou splnených snov o dieťati, preto ponúkame možnosť využiť naše služby aj na splátky. 

Veľmi nám záleží na tom, aby si všetci naši pacienti mohli dovoliť liečbu, ktorú si zaslúžia, bez ohľadu na ich finančnú situáciu. Preto sme nadviazali partnerstvo s finančnými spoločnosťami, ktoré sa špecializujú aj na pomoc rodinám.

Párom, ktoré chcú podstúpiť umelé oplodnenie, preplácajú slovenské zdravotné poisťovne 3 cykly IVF do dovŕšenia 39 rokov a 364 dní veku ženy podľa zákona Z. č. 777/2004 Z.z. pri splnení týchto podmienok:

 • Chýbajúce vajcovody alebo nezvratné poškodenie vajcovodov diagnostikované laparoskopicky alebo laparotomicky, okrem stavov, ktoré vznikli ako následok predchádzajúcej sterilizácie alebo umelého prerušenia tehotenstva.
 • Endometrióza ženy, ktorá je diagnostikovaná laparoskopicky alebo laparotomicky.
 • Nezvratné poškodenie vaječníkov, ktoré je potvrdené biochemicky, laparoskopicky alebo laparotomicky, ak toto poškodenie nie je následkom umelého prerušenia tehotenstva.
 • Idiopatická sterilita, ktorá je neúspešne liečená jeden rok v špecializovanom zdravotníckom zariadení.
 • Mužský faktor sterility – azoospermia, astenospermia, ejakulačné dysfunkcie a ochorenia súvisiace s chemoterapiou alebo po úrazovými stavmi, ktoré sú overené andrológom.
 • Imunologické príčiny sterility, ktoré sú overené laboratórne.
 • Riziko dedičného ochorenia, v ktorého dôsledku nemôžu mať manželia zdravé potomstvo, ktoré je overené genetikom.
 • Endokrinné príčiny sterility overené endokrinológom.

Po 39. roku života alebo po vyčerpaní troch cyklov si pár hradí liečbu v plnej výške. Podobne pri liečbe IVF treba počítať s doplatkami za lieky a nadštandardné výkony v rámci cyklu, ktoré nie sú hradené zo zdrojov zdravotného poistenia ani pri splnení vyššie uvedených podmienok. Tieto poplatky sa môžu vyšplhať aj na stovky eur.

Boj s neplodnosťou je emocionálne aj finančne vyčerpávajúci – ale je tu pomoc

Centrum pre asistovanú reprodukciu Gyncare vám ponúka možnosť využiť jeho služby aj na splátky prostredníctvom partnerov, ktorými sú Slovenská sporiteľňa a splátková spoločnosť Home Credit.
Home Credit_zoznam pobočiek

Aký je postup?

 1. Navštívte centrum Gyncare. Na základe diagnostiky príčiny neplodnosti vám lekár v centre odporučí liečbu a bude vás informovať o orientačnej výške nákladov spojených s liečbou.
 2. Požiadajte o poskytnutie pôžičky vo vlastnej réžii. Výber inštitúcie je na vašom rozhodnutí. Môžete sa obrátiť na ktorúkoľvek z pobočiek Slovenskej sporiteľne alebo splátkovej spoločnosti Home Credit. Pôžičku môžete mať rýchlo, už do 48 hodín.
 3. V centre Gyncare podstúpite liečbu a uhradíte náklady.

Vieme, aká náročná môže byť cesta k rodičovstvu, a sme tu, aby sme vám pomohli akýmkoľvek spôsobom. Neváhajte nás kontaktovať.

 

 

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Objednať konzultáciu +421 800 300 000 +421 800 300 000 Objednať konzultáciu
Gyncare logo

Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome