Blog

Seriál o umelom oplodnení: Vloženie embryí do maternice

Po všetkých vstupných vyšetreniach, ktoré slúžia na to, aby sme odhalili príčinu neplodnosti a nastavili vhodnú liečbu, prichádza na rad samotné umelé oplodnenie. O týchto vyšetreniach ste si mohli prečítať v našich predchádzajúcich článkoch.

Predtým, ako dôjde k odberu zrelých vajíčok, je potrebná hormonálna stimulácia ženy. V deň odberu vajíčok prichádza k nám do centra žena i jej partner a v ten istý deň dôjde i k odberu a oplodňovaniu vajíčok. Ak je to možné, najvhodnejšie je mať k dispozícii čerstvú dávku spermií pre oplodnenie. Odber vajíčok sa vykonáva v celkovej anestézii punkciou cez stenu pošvy. Žena si po odbere ešte pár hodín u nás oddýchne.

Pred odchodom z centra je páru k dispozícii embryológ alebo ivf koordinátor, aby sa spolu dohodli na spôsobe oplodnenia. Aj s ohľadom na aktuálne výsledky spermiogramu a počtu získaných vajíčok je na výber klasické oplodnenie v skúmavke alebo niektorá z mikromanipulačných metód.

Špecialisti z Gyncare vyberú najvhodnejšiu metódu umelého oplodnenia

Nebojte sa, odborníci nášho centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare sú vám k dispozícii a pomôžu vám vybrať metódy vhodné na vyriešenie vášho problému. Pomôžu pripraviť liečbu presne na mieru.

Pár následne odchádza domov, ale ich embryá u nás ostávajú 2 až 5 dní. Embryá pri umelom oplodnení strávia prvé dni svojho života v embryologickom laboratóriu. Ženské telo im dočasne nahradia inkubátory, živné médiá a starostlivosť embryológa. Embryológ po celý čas sleduje vývoj vašich embryí, a to aj vďaka najmodernejším inkubátorom, ktoré majú zabudovanú kameru. Následne vyhodnotí potenciál embryí zvládať ďalší vývoj a dosiahnuť tehotenstvo.

Odborníci spravia pre tehotenstvo všetko, čo je v ich silách

Napriek tomu, že používame všetky najmodernejšie postupy, aby sme embryám pomohli s vývojom, ešte nezvládame vyriešiť všetky ťažkosti vyúsťujúce v neplodnosť.

Po 2 až 5 dňoch k nám pár prichádza opäť, tentoraz je dôvodom návštevy vloženie embrya do maternice. Po piatom dni embryo už k svojmu rastu nevyhnutne potrebuje maternicu, ktorú mu naše plastové kultivačné misky už nevedia nahradiť.

Do maternice vkladáme jedno alebo dve embryá. Rozhodovanie nenechávame len na samotný pár, sme mu opäť k dispozícii. Berúc do úvahy celú doterajšiu anamnézu páru aj priebeh ich liečby, sa spoločne dohodneme na optimálnom počte vkladaných embryí.

Samotný vklad je nebolestivý úkon a prebieha bez anestézie. Všetky ostatné životaschopné a perspektívne embryá je možné zamraziť a uschovať. Či už pre prípad neuchytenia sa vkladaného embrya, alebo ak sa pár po úspešnej liečbe rozhodne opäť rozšíriť svoju rodinu. Náš kryoprogram je pre embryá bezpečný a po ďalšie embryo si pár môže prísť aj o niekoľko rokov.

Po asi dvoch hodinách pár po embryotransfere odchádza domov. Prvé výsledky nášho spoločného snaženia sa o potomka sa dozvedáme o dva týždne z odberu krvi alebo výsledku tehotenského testu.

Prečítajte si viac zo série o umelom oplodnení:
Úhrada cyklov umelého oplodnenia
Vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov
Čo predchádza umelému oplodneniu?
Andrologické vyšetrenie a poskoitálny test

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie