späťspäť na Blog

Seriál o umelom oplodnení: Vloženie embryí do maternice

21. 08. 2017

Po všetkých vstupných vyšetreniach, ktoré slúžia na to, aby sme odhalili príčinu neplodnosti a nastavili vhodnú liečbu, prichádza na rad samotné umelé oplodnenie. O týchto vyšetreniach ste si mohli prečítať v našich predchádzajúcich článkoch.

Predtým, ako dôjde k odberu zrelých vajíčok, je potrebná hormonálna stimulácia ženy. V deň odberu vajíčok prichádza k nám do centra žena i jej partner a v ten istý deň dôjde i k odberu a oplodňovaniu vajíčok. Ak je to možné, najvhodnejšie je mať k dispozícii čerstvú dávku spermií pre oplodnenie. Odber vajíčok sa vykonáva v celkovej anestézii punkciou cez stenu pošvy. Žena si po odbere ešte pár hodín u nás oddýchne.

Pred odchodom z centra je páru k dispozícii embryológ alebo ivf koordinátor, aby sa spolu dohodli na spôsobe oplodnenia. Aj s ohľadom na aktuálne výsledky spermiogramu a počtu získaných vajíčok je na výber klasické oplodnenie v skúmavke alebo niektorá z mikromanipulačných metód.

Špecialisti z Gyncare vyberú najvhodnejšiu metódu umelého oplodnenia

Nebojte sa, odborníci nášho centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare sú vám k dispozícii a pomôžu vám vybrať metódy vhodné na vyriešenie vášho problému. Pomôžu pripraviť liečbu presne na mieru.

Pár následne odchádza domov, ale ich embryá u nás ostávajú 2 až 5 dní. Embryá pri umelom oplodnení strávia prvé dni svojho života v embryologickom laboratóriu. Ženské telo im dočasne nahradia inkubátory, živné médiá a starostlivosť embryológa. Embryológ po celý čas sleduje vývoj vašich embryí, a to aj vďaka najmodernejším inkubátorom, ktoré majú zabudovanú kameru. Následne vyhodnotí potenciál embryí zvládať ďalší vývoj a dosiahnuť tehotenstvo.

Odborníci spravia pre tehotenstvo všetko, čo je v ich silách

Napriek tomu, že používame všetky najmodernejšie postupy, aby sme embryám pomohli s vývojom, ešte nezvládame vyriešiť všetky ťažkosti vyúsťujúce v neplodnosť.

Po 2 až 5 dňoch k nám pár prichádza opäť, tentoraz je dôvodom návštevy vloženie embrya do maternice. Po piatom dni embryo už k svojmu rastu nevyhnutne potrebuje maternicu, ktorú mu naše plastové kultivačné misky už nevedia nahradiť.

Do maternice vkladáme jedno alebo dve embryá. Rozhodovanie nenechávame len na samotný pár, sme mu opäť k dispozícii. Berúc do úvahy celú doterajšiu anamnézu páru aj priebeh ich liečby, sa spoločne dohodneme na optimálnom počte vkladaných embryí.

Samotný vklad je nebolestivý úkon a prebieha bez anestézie. Všetky ostatné životaschopné a perspektívne embryá je možné zamraziť a uschovať. Či už pre prípad neuchytenia sa vkladaného embrya, alebo ak sa pár po úspešnej liečbe rozhodne opäť rozšíriť svoju rodinu. Náš kryoprogram je pre embryá bezpečný a po ďalšie embryo si pár môže prísť aj o niekoľko rokov.

Po asi dvoch hodinách pár po embryotransfere odchádza domov. Prvé výsledky nášho spoločného snaženia sa o potomka sa dozvedáme o dva týždne z odberu krvi alebo výsledku tehotenského testu.  Ak si chcete dohodnúť bezplatnú konzultáciu alebo máte na nás otázky, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára.

  Zvoľte mesto
  Gyncare KOŠICEGyncare NITRA  Informácie o OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV.

   Ak si chcete dohodnúť bezplatnú konzultáciu alebo máte na nás otázky, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára.

   Zvoľte mesto
   Gyncare KOŠICEGyncare NITRA   Informácie o OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV.

   X

   Oslávte s nami 20. narodeniny

   V rámci našich osláv sme pre vás pripravili špeciálnu ponuku platnú po celý rok 2021.

   Chcem vedieť viac