Reprodukčná imunológia

Využite možnosť konzultácie. Spolupracujeme s uznávanými imunológmi, ktorí sú k dispozícii pre našich pacientov. Akákoľvek nesprávna funkcia vášho imunitného systému môže byť problémom na ceste za vaším vytúženým dieťaťom.

Imunologický systém zohráva dôležitú úlohu pri počatí a donosení zdravého plodu. Jeho porucha môže byť jednou z príčin neplodnosti páru. Štatisticky sa uvádza, že imunologický faktor neplodnosti je zodpovedný za cca 3 – 5 % neplodnosti, pričom v prípadoch idiopatickej neplodnosti, pri opakovaných zlyhaniach uhniezdenia embrya v maternici a pri opakovaných včasných potratoch to môže byť percento oveľa vyššie (cca 20 %).

Imunologickú konzultáciu odporučí páru odborník z centra asistovanej reprodukcie, ak doterajšie vyšetrenia (anatomické, gynekologické, hormonálne, genetické a pod.) sú v norme a pacientka opakovane nedokáže otehotnieť.  

 

Indikácie na vyšetrenie u imunológa

  1. Ženy po dvoch spontánnych potratoch bez ohľadu na vek.
  2. Ak nedôjde k počatiu alebo donoseniu životaschopného plodu po dvoch a viacerých embryotransferoch embrya do maternice.
  3. Pri potvrdenom autoimunitnom ochorení u pacientky.

Vyšetrenie u imunológa absolvujú obaja partneri. V rámci reprodukčnej imunológie existuje veľké množstvo vyšetrovacích metód. Ich výber je na špecialistovi imunológovi.

Imunologická diagnostika sa zameriava na odhalenie možných chronických nedoliečených infektov, alergií, potravinových intolerancií a pristupuje sa k dôkladnému imunologickému skríningu. Ten pozostáva z vyšetrení týkajúcich sa protilátkovej a bunkovej imunity a iných špecializovaných vyšetrení.  

Po zosumarizovaní všetkých absolvovaných vyšetrení a po konzultácii s lekárom z centra pre asistovanú reprodukciu imunológ stanoví diagnózu a navrhne individuálny liečebný postup. V niektorých prípadoch stačí preliečiť jedného z partnerov, no často pristupujú k liečbe obaja. Väčšinou sa začína ešte pred počatím a pokračuje do určitej fázy tehotenstva.  Špecifická príprava je v prípadoch opakovaných zlyhaní uhniezdenia embrya v maternici.

V centrách Gyncare spolupracujeme s uznávanými imunológmi, ktorí sú k dispozícii pre našich pacientov.

Konzultácie externých špecialistov

  • VŠZP
  • UNION
  • Dôvera
  • Samoplatca
NázovSuma na úhradu
Vstupná genetická/imunologická/urologická konzultáciaSuma na úhradu
50 €
50 €
50 €
50 €
Kontrolná genetická/imunologická/urologická konzultáciaSuma na úhradu
30 €
30 €
30 €
30 €

În mai bine de două decenii am ajutat mii de cupluri să-și îndeplnească visul de a deveni părinți. Vă putem ajuta și pe voi.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Vă așteptăm cu drag la centrele de reproducere umană asistată GYNCARE din Nitra sau Košice.

Formular de contact 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Formular de contact
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie