Služby a ceny

Reprodukčná imunológia

Využite možnosť konzultácie. Spolupracujeme s uznávanými imunológmi, ktorí sú k dispozícii pre našich pacientov. Akákoľvek nesprávna funkcia vášho imunitného systému môže byť problémom na ceste za vaším vytúženým dieťaťom.

Imunologický systém zohráva dôležitú úlohu pri počatí a donosení zdravého plodu. Jeho porucha môže byť jednou z príčin neplodnosti páru. Štatisticky sa uvádza, že imunologický faktor neplodnosti je zodpovedný za cca 3 – 5 % neplodnosti, pričom v prípadoch idiopatickej neplodnosti, pri opakovaných zlyhaniach uhniezdenia embrya v maternici a pri opakovaných včasných potratoch to môže byť percento oveľa vyššie (cca 20 %).

Imunologickú konzultáciu odporučí páru odborník z centra asistovanej reprodukcie, ak doterajšie vyšetrenia (anatomické, gynekologické, hormonálne, genetické a pod.) sú v norme a pacientka opakovane nedokáže otehotnieť.  

 

Indikácie na vyšetrenie u imunológa

  1. Ženy po dvoch spontánnych potratoch bez ohľadu na vek.
  2. Ak nedôjde k počatiu alebo donoseniu životaschopného plodu po dvoch a viacerých embryotransferoch embrya do maternice.
  3. Pri potvrdenom autoimunitnom ochorení u pacientky.

Vyšetrenie u imunológa absolvujú obaja partneri. V rámci reprodukčnej imunológie existuje veľké množstvo vyšetrovacích metód. Ich výber je na špecialistovi imunológovi.

Imunologická diagnostika sa zameriava na odhalenie možných chronických nedoliečených infektov, alergií, potravinových intolerancií a pristupuje sa k dôkladnému imunologickému skríningu. Ten pozostáva z vyšetrení týkajúcich sa protilátkovej a bunkovej imunity a iných špecializovaných vyšetrení.  

Po zosumarizovaní všetkých absolvovaných vyšetrení a po konzultácii s lekárom z centra pre asistovanú reprodukciu imunológ stanoví diagnózu a navrhne individuálny liečebný postup. V niektorých prípadoch stačí preliečiť jedného z partnerov, no často pristupujú k liečbe obaja. Väčšinou sa začína ešte pred počatím a pokračuje do určitej fázy tehotenstva.  Špecifická príprava je v prípadoch opakovaných zlyhaní uhniezdenia embrya v maternici.

V centrách Gyncare spolupracujeme s uznávanými imunológmi, ktorí sú k dispozícii pre našich pacientov.

Konzultácie externých špecialistov

  • VŠZP
  • UNION
  • Dôvera
  • Samoplatca
NázovSuma na úhradu
Vstupná genetická/imunologická/urologická konzultáciaSuma na úhradu
50 €
50 €
50 €
50 €
Kontrolná genetická/imunologická/urologická konzultáciaSuma na úhradu
25 €
25 €
25 €
25 €

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 0000800 300 000 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie