Blog

Boli sme súčasťou konferencie Pre zdravie ženy

V sobotu 26. októbra sa konala v Košiciach veľká konferencia zameraná na ženské zdravie a prevenciu. Hlavnou myšlienkou bolo vyzvať ženy, aby si našli čas pre seba a načerpali informácie o zdraví vďaka celistvému prístupu lekárov a expertov, ktorí sú špičkou vo svojom odbore. 

 

Konferencia bola určená všetkým, ktorí majú záujem o proaktívny prístup k prevencii. Hlavný program pozostával z prednášok a diskusií odborníkov a lekárov, sprievodný program vyplnili workshopy a odborné lekárske vyšetrenia.

Téma neplodnosti vzbudila záujem

Program otvárala panelová diskusia na tému neplodnosti s doc. MUDr. Silviou Toporcerovou, PhD., MBA z Centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare. V rozhovore prezradili, že problém s plodnosťou je stále reálnejším problémom dnešnej spoločnosti. Stúpa počet párov, ktoré sú nútené vyhľadať pomoc reprodukčnej medicíny. „Tehotenstvá sa posúvajú do vyšších vekových kategórií, s čím sú spojené nielen výhody, ale aj riziká. Už po 35. roku života ženy je kvalita vajíčok ohrozená. Klesá nielen ich počet, ale aj percento vajíčok so správnou genetickou výbavou. Vek ženy je teda jedným z najvýznamnejších faktorov, ktorý ovplyvňuje jej plodnosť,“ vysvetľuje docentka Toporcerová. Účastníčky preto upozornili, aby rodičovstvo neodkladali do vysokého veku, pretože šanca na otehotnenie sa s pribúdajúcim vekom znižuje. Pre ženy, ktoré ešte nie sú pripravené mať dieťa z akýchkoľvek dôvodov, priblížili možnosť zmrazenia vajíčok, tzv. social freezing.

Návštevníčky si vypočuli skutočný príbeh pacientky

Na pódiu vystúpila aj pacientka, ktorá sa podelila o svoju skúsenosť s cestou k vytúženým deťom. Ako sestrička na novorodeneckom oddelení prirodzene nepochybovala, že by sa jej sen o dieťatku mohol skomplikovať. Keď sa jej však s partnerom dlhší čas nedarilo otehotnieť, obrátila sa na centrum asistovanej reprodukcie. Dnes je šťastnou mamou dvoch synov. Na konferencii vyzvala ženy, aby rodičovstvo neodkladali a v prípade dlhodobého neúspechu otehotnieť odporúčala včas vyhľadať pomoc.

Konferencie sa zúčastnilo viac ako 130 žien

Na pódiu vystúpilo takmer 20 spíkerov z rôznych oblastí, ktorí zaujali viac ako 130 žien. Teší nás, že prezentované témy našich odborníčok boli natoľko zaujímavé, že účastníčky absolvovali aj po skončení prednášok individuálne konzultácie.

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie