Blog

Gyncare sa rozrastá: Už aj Nitra sa môže pochváliť centrom asistovanej reprodukcie

Pomôcť stovkám šťastných párov splniť si sen o dieťatku sa podarilo odborníkom z Centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare v Košiciach. V tomto poslaní sa rozhodli pokračovať aj na západnom Slovensku. Priamo v Nitre otvorila spoločnosť Gyncare v júni nové centrum asistovanej reprodukcie, ktoré je popri košickom centre druhým na Slovensku. Okrem erudovaného tímu odborníkov ponúka inovatívne metódy riešenia neplodnosti i najvyšší stupeň pohodlia pre pacientov.

 

Založené na dobrých základoch

Takmer dvadsaťročné skúsenosti Centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare v Košiciach boli výbornou platformou pre vznik rovnakého v Nitre. Dlhoročná prax špičkových špecialistov vo svojom odbore je zárukou dosahovania čo najlepších výsledkov v liečbe neplodnosti párov.

Ponúkané riešenia sú „šité na mieru“

„Poskytujeme zdravotnú starostlivosť v oblasti veľmi citlivých, intímnych a osobných rozhodnutí, kde iba ideálna súhra najmodernejších prístrojov, najdostupnejších liečebných metód a osobného prístupu zaručuje čo najvyššiu úspešnosť. Aj preto od prvej návštevy u nás sa snažíme našim pacientom nájsť riešenie „šité na mieru“ s ľudským prístupom a VIP pocitom,“ priznáva embryologička v nitrianskom centre. V oboch centrách si zakladajú na poskytovaní nadštandardných služieb, odborných výkonov a moderných metodických postupov v oblasti asistovanej reprodukcie hradenej aj zo zdrojov verejného poistenia.

Moderné technológie stoja pri zrode nového života

„Väčšina párov u nás oceňuje odborné kvality personálu, pokoj a diskrétnosť a v neposlednom rade promptnosť poskytovania informácií o liečbe. Nezanedbateľnou oblasťou pri hodnotení má aj technologické vybavenie.“ A práve tým sa môže Gyncare pochváliť.

Okrem štandardného najmodernejšieho technologického vybavenia dostanú klienti v týchto centrách oveľa viac. Popri práci s monitorovacím systémom „Time lapse“, ktorý zabezpečuje kontinuálny monitoring vývoja embryí, takisto používajú systém Log&GuardTM.  Ten nepretržite sleduje kritické parametre vo všetkých kľúčových prístrojoch, a tak majú pacienti 100 % istotu, že ich oocyty, embryá a spermie budú mať vždy zabezpečené štandardné podmienky.

Unikátny darcovský program ako súčasť komplexnej liečby neplodnosti

Takmer každá IVF klinika na Slovensku disponuje darcovským programom zameraným predovšetkým na oocyty a embryá. Avšak kvalita darcov a darkýň a najmä dostupnosť je častokrát poddimenzovaná. V Gyncare zaručuje program unikátnej databázy darcov/darkýň výber najvhodnejšej darkyne/darcu bez čakania. „Naše anonymné darkyne sú výhradne mladé ženy, ktoré sa rozhodli darovať oocyty a nikdy v liečbe neplodnosti nepristúpime k tomu, aby sme do darcovského programu zaradili nadbytočné oocyty našich pacientok.“

V centrách disponujú najširšou databázou darcov spermií, ktorá umožňuje maximalizovať zhodu v požadovaných znakoch medzi darcom a partnerom pacientky. Podobné kritériá ako u vajíčok a spermií aplikujú i pre unikátnu databázu darcovských embryí, v prípadoch neplodnosti oboch partnerov.

Zároveň ponúkajú možnosť zmrazenia a uskladnenia vlastných zárodočných buniek (oocyty, spermie) ako rezervu, či už z dôvodu medicínskej indikácie (napr. onkoliečba), alebo ako prevencia či „poistka“ pre neskoršie obdobie.

O krok vpred vďaka zavádzaniu inovatívnych metód

„Sprístupňujeme jedinečné diagnostické vyšetrenia v rámci Slovenskej republiky, Inhibin B, hormonálne protilátky. Na základe špeciálnych vyšetrení budeme určovať presné miesto na oocyte pre vpich spermie pri ICSI, aby sme ochránili cytoskelet a organely oocytu pred možnou deštrukciou a predchádzali tak reprodukčným stratám. Súčasne zavádzame dynamické vyšetrenia spermií na správne časovanie oplodnenia pri IVF a na špeciálny postup výberu spermie na oplodnenie,“ uvádza jeden zo zakladateľov reprodukčnej medicíny na Slovensku a odborný garant Centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare v Nitre MUDr. Miroslav Herman, PhD.

Na partneroch záleží

Ďalší rozmer nadštandardného prístupu k párom predstavuje komplexnosť služieb, ktorú vedia v centrách ponúknuť zásluhou spolupráce so spoľahlivými partnermi.

„Pre nás je dôležité to, aby všetky páry, ktoré k nám prídu, dostali len tie najlepšie a najkvalitnejšie služby na čo najvyššej možnej úrovni. Naším cieľom je, aby tieto služby boli poskytované komplexne a to, aby daný pár, ktorý navštívi naše centrum, mal možnosť absolvovať u nás konzultácie aj v odboroch genetiky, reprodukčnej imunológie, andrológie a taktiež v prípade záujmu aj psychologické poradenstvo, ktoré má pri riešení problému neplodnosti taktiež nezanedbateľnú úlohu.“

Na jednom mieste tak dostanú pacienti včasnú a komplexnú diagnostiku, ktorá umožní rýchlejšie začať efektívnu liečbu a pomôcť bezdetným párom k vytúženému šťastiu. Objavenie príčiny problému je spravidla prvým krokom k jeho vyriešeniu, preto v Gyncare venujú mimoriadnu pozornosť práve komplexnej diagnostike.

Z tohto hľadiska je veľkým prínosom aj to, že centrá sídlia v budove s modernými laboratóriami, čo značne urýchľuje spracovanie vzoriek a doručenie výsledkov laboratórnych vyšetrení. Na základe vzájomnej kooperácie laboratóriá zavádzajú do praxe najmodernejšie vyšetrenia slúžiace pre potreby centier Gyncare, či už v genetike, ale aj v iných odboroch laboratórnej medicíny.

Každý pár je jedinečný

Odborníci pristupujú ku každému páru individuálne. Spoločne hľadajú tú najlepšiu cestu. V súčasnosti už vedia pomôcť stále väčšiemu percentu neplodných párov mať vlastné dieťa. Je však dôležité, aby riešenie neodkladali a navštívili centrum skoro, kým je ešte šanca.

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie