Blog

Mať rodinu nemusí byť len sen. Darcovský program je pomoc a nádej pre mnohé bezdetné páry.

Pre pomerne veľkú skupinu neplodných žien existuje nádej, že môžu mať vlastné deti len pomocou darovania vajíčok, to znamená, že sa vajíčko od darkyne oplodní spermiami partnera. Táto metóda pomáha napríklad aj ženám, ktoré trpia predčasným zlyhaním funkcie vaječníkov. Priemerná úspešnosť zákroku je okolo 60 % na jeden cyklus, líši sa však v závislosti od veku.

Rozhodnutie prijať darcovské vajíčko nie je ľahké a je treba naň dozrieť. Zvyčajne je to pre pár najskôr šok, ak im v centre asistovanej reprodukcie odporučia tento typ zákroku, ale väčšina pacientov sa nakoniec pre toto riešenie rozhodne.

Vie o tom svoje aj Kristína z Košíc, ktorá sa o predčasnom zlyhaní vaječníkov dozvedala skôr ako spoznala svojho manžela. Jediná šanca ako mať spoločné dieťa bolo využiť darcovský program, a obaja sa rozhodli, že do toho chcú ísť. Síce sa to nepodarilo na prvýkrát, manželia museli absolvovať viacero zákrokov, no nevzdali to, a dnes sa tešia z trojročnej ratolesti. Keď nám pán doktor oznámil, že som tehotná, bol to neopísateľný pocit. Boli sme veľmi šťastní, “ hovorí s úsmevom Kristína.
Gynekológ odporučil Kristíne návštevu Gyncare. A čo ich presvedčilo?: „Prečítala som si recenzie na internete, boli kladné a veľmi povzbudzujúce. Osobný rozhovor s pánom doktorom Hermanom ma presvedčil, že v tomto centre nám pomôžu, a že som spravila správne rozhodnutie, “ prezradila Kristína.
Proces a príprava na tento spôsob umelého oplodnenia nie je jednoduchý, je potrebné  absolvovať množstvo vyšetrení a užívať lieky podľa pokynov lekára. Kristína s manželom sú však rozhodnutí absolvovať túto metódu v Gyncare opäť: „Tešíme sa na ďalšie tehotenstvo a na ďalšie dieťa. Vzhľadom na to, že sa to už raz podarilo, veríme, že to vyjde aj tentokrát.“
Veľa žien, ktoré majú problém otehotnieť hovorí, že je to psychicky náročné. „Áno, samozrejme bolo to pre mňa veľmi náročné a stresujúce, no túžba po dieťati bola silnejšia,“ uzatvára Kristína a dodáva, že: „výsledok určite stojí zato.“

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie