Blog

Nikdy sa nevzdávaj! Znelo Zuzanine heslo, keď sa pred ôsmymi rokmi dozvedela, že má endometriózu 3. stupňa.

„To som ešte netušila, čo všetko ma čaká… Rozsiahle zrasty v brušnej dutine, na maternici, vaječníkoch.. a okrem toho myómy na maternici. Prekonala som dve laparoskopické operácie. Ani po jednej sa nám nepodarilo otehotnieť. Skúšali sme prirodzene skoro 4 roky. Keď už sa zdalo, že prirodzene to naozaj nepôjde, navštívili sme Centrum asistovanej reprodukcie Gyncare. Tam diagnóza neznela až tak zle, šance sme mali, verili sme a nevzdávali sa. Len sme sa museli vyzbrojiť trpezlivosťou a silnou psychikou. Podstúpila som 3x vnútromaternicovú insemináciu (IUI) – ani raz nevyšla… Sklamanie, aké sme s manželom prežívali v tom období bolo neuveriteľné. Plačem, keď si na to spomeniem. Nemala som síl ísť do IVF, ale nakoniec som sa rozhodla a nikdy to neoľutujem.

Na prvom IVF nám embryotransfer nevyšiel. Nastal smútok, nešťastie, zlosť na seba samu, na všetkých okolo, na celý svet, aký sa nedal ani opísať. Najmä, ak vôkol vás majú všetci bábätká a vy nič iné nepočúvate, iba „kedy budete mat vy?“. Ženy, ktoré to poznajú, vedia ten pocit… Po roku od neúspešného embyotransferu, hoci som bola veľmi nešťastná a nemala síl pokračovať, rozhodla som sa podstúpiť kryoembryotransfer (KET) – stále v rámci prvého IVF. Dala som do toho všetko, samú seba. Nasadila som prírodnú liečbu a veľa vitamínov. Podpora od manžela a modlenie sa k Bohu každý jeden večer nám prinieslo zázrak menom Miško. Náš vymodlený synček pred dvomi dňami oslávil svoje prvé narodeniny a ja nedokážem ani len opísať to šťastie aké cítim a zažívam každý deň. Tak veľmi, veľmi to prajem každej žene.

Tehotenstvo som mala kvôli myómom rizikové, no vydržala som do 38+0 tt, kedy som porodila cisárskym rezom. Všetka bolesť už pominula a my s manželom premýšľame, že by sme chceli súrodenca pre nášho Miška.

Ženy, manželky, partnerky.. nevzdávajte sa nikdy! Nikdy! Verte, choďte za svojim cieľom. Hľadajte sa. Zverte sa do rúk odborníkov, ako sme sa zverili aj my. Každý večer ďakujem za to, čo mám. Nehanbím sa, že som bola na umelom oplodnení a už by som nečakala tak dlho. Zázrak života je niečo úžasné. Všetkým bojovníčkam držíme palce!“ Prečítajte si tiež.

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie