späťspäť na Blog

Prečítajte si príbeh Izabelly – dieťaťa úžasných rodičov

18. 12. 2020

„Volám sa Izabella. Môj príbeh ide dosť do minulosti, ale vám ju porozprávam. Mama a otec po svadbe túžili po rodine, ako sa to patrí. Mama vysadila antikoncepciu a na sto percent si  myslela, že hneď bude tehotná. Menštruácia jej meškala, preto si urobila test. Bol však negatívny. Tak si dala otázku, čo s ňou je? Išla za gynekológom, od ktorého vyšla s plačom. Povedal jej, že cesta k dieťaťu môže byť náročná. Diagnóza bola PCO (polycystické ovária).

Doktor jej napísal antikoncepciu na tri mesiace, aby z toho mala lepší stav. Ale žiadna zmena nenastala. Skúšali ešte stimuláciu, ale nič. Doktor poslal mamu na LSK dreeleng. Prikývla, ale keď čítala o tom, zľakla sa a vyhľadala kliniku neplodnosti. Bývame na dedine, ďaleko od všetkého. Nebolo jednoduché zorganizovať konzultáciu, ale pustili sa do toho. Pán Boh k nim poveril najlepšiu doktorku na svete. Výsledky vyšetrenia boli dosť dobré, len hodnoty AMH boli vysoké kvôli PCO a pri spermiograme boli odchýlky. Ale mali sme šancu. Bez liekov a injekcií mama nemala ani menštruáciu. Začali stimulácie.

Na lieky reagovala pekne, ale neotehotnela. Mesiace ubúdali, preto sa rozhodli, že idú na HSG a hysteroscopiu. To ukázalo, že mama mala nepriechodnú ľavú tubu uterinu, kde má častejšie ovuláciu, ale pokračovali ďalej. Prvé skúšanie prinieslo dobrú správu – ovulácia na pravej strane sa vydarila a mamička síce veľmi ťažko, ale otehotnela. To bábätko som nebola ja, ale on, náš anjelik, ktorý dáva na nás pozor.

V 10 týždni mamičke museli urobiť zákrok, lebo súrodencovi nebilo srdiečko. Bola to pre rodičov veľká bolesť. Ešte aj teraz plačú, keď to píšem. Uzdravenie trvalo dlho, maminka hocikedy krvácala, hormóny neboli v poriadku. Potom sa rozhodli, že idú do IVF. Začali odznova vyšetrenia, injekcie, ultrazvuky atď. Po stimulácii na 10 deň MC vybrali 12 vajíčok, z čoho mali 8 embryí. Dva dali naspäť, 6 zamrazili. Po 2 týždňoch zavolali rodičov na odber krvi. Mama však bola nedočkavá a po 10 dňoch už začala testovať. Test síce slabo, ale potvrdil tehotenstvo. To som bola ja. HCG bolo 828 mIU/ml. Po predchádzajúcom nepodarenom výsledku sa rodičia síce báli, ale dúfali, že teraz bude všetko v poriadku. Po 2 týždňoch počuli tlkot môjho srdiečka. Mame nestačil prvý neúspech s tehotenstvom – aj ja som ju potrápila. Ako mama bojovala a modlila sa vonku za mňa, tak aj ja som bojovala v jej brušku. Bola 3 krát hospitalizovaná, mala 3 hematómy, aj kontrakcie, aj krvácala veľa od kŕčka maternice. Viac raz prekonala bakteriálnu infekciu, na konci už bola otvorená a mala málo plodovej vody. Po 8 mesiacoch prísneho ležania, v 38 tt, ma na veľkú radosť mojich rodičov, priviedla na tento svet, samozrejme s najlepšou doktorkou na svete (spomínala som vám ju už).

Takže moji drahí, som tu na tomto svete – zdravá, pekná a šťastná. Buďte aj vy trpezliví, majte vieru v sebe, dodržiavajte všetky pokyny lekárov a aj s vami sa stane zázrak.

Mohla by som ešte pokračovať, ale musím sa venovať mamičke. Držte sa, prajem veľa síl a porozumenia všetkým, ktorí bojujú o narodenia vlastných detí.

Na záver by sme sa chceli poďakovať  celému tímu Gyncare v Nitre za skvelú prácu, ale hlavne najlepšej doktorke Andrei Hladovcovej. Bez nej by sa to asi ani nepodarilo. Bola veľmi veľkou oporou rodičom, viac verila všetkému, ako moji rodičia. Dala strašne veľa síl a podpory, ktoré jej nikdy nebudeme vedieť vrátiť a neustále ďakovať. Veľké ĎAKUJEME ZA VŠETKO!!!“  Ak si chcete dohodnúť bezplatnú konzultáciu alebo máte na nás otázky, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára.

  Zvoľte mesto
  Gyncare KOŠICEGyncare NITRA


  Informácie o OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV.

   Ak si chcete dohodnúť bezplatnú konzultáciu alebo máte na nás otázky, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára.

   Zvoľte mesto
   Gyncare KOŠICEGyncare NITRA


   Informácie o OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV.

   X

   Oslávte s nami 20. narodeniny

   V rámci našich osláv sme pre vás pripravili špeciálnu ponuku platnú po celý rok 2021.

   Chcem vedieť viac