späťspäť na Blog

Prvá veľká konferencia PRE ZDRAVIE ŽENY sa uskutoční v Košiciach

22. 10. 2019

PRE ZDRAVIE ŽENY (www.prezdraviezeny.sk) je na Slovensku prvou veľkou akciou, ktorá sa počas celého dňa bude sústrediť na ženské zdravie a prevenciu. „Cieľom je, aby si ženy našli čas pre seba a venovali tento deň prevencii, starostlivosti a načerpaniu novej energie pre telo i myseľ,“ vysvetľuje organizátorka Martina Novotná.

 

Konferencia je určená pre všetky ženy

Konferencia PRE ZDRAVIE ŽENY je určená všetkým ženám, mamám a dcéram, no rovnako aj mužom, ktorí majú záujem a proaktívny prístup k prevencii. Hlavný program pozostáva z prednášok a diskusií odborníkov a lekárov. Venovať sa bude aj tabuizovanej téme neplodnosti, možnosti jej liečby či tehotenstvu. Sprievodný program vyplnia workshopy a odborné lekárske vyšetrenia. K dispozícii budú lekári na individuálne konzultácie a testy zamerané na prevenciu.

 

Prehovoria k vám aj lekári z Gyncare

Na pódiu vystúpia výnimočné ženy a lekárky. Medzi nimi aj Slovenka roka 2018 doc. MUDr. Silvia Toporcerová, PhD., MBA s témou Mať dieťa je prirodzenou túžbou. Kedy treba prírode pomôcť?

Problém s neplodnosťou je stále reálnejším problémom dnešnej spoločnosti. Stúpa počet párov, ktoré sú nútené vyhľadať centrum reprodukčnej medicíny. Tehotenstvá sa posúvajú do vyšších vekových kategórií, s čím sú spojené nielen výhody, ale predovšetkým určité riziká. Pozitívum zrelšieho veku, pracovného zázemia a finančnej istoty zatláča do úzadia fyziologická hranica reprodukčných možností ženy, ale aj pokles plodnosti mužov. Aké sú možnosti súčasnej reprodukčnej medicíny? Ktoré sú najčastejšie mýty spojené s asistovanou reprodukciou? Kedy treba vyhľadať pomoc centra reprodukčnej medicíny? V diskusii odpovieme na tieto a mnohé ďalšie otázky, ktoré súvisia s cestou párov k ich vytúženému bábätku.

 

Téme s názvom Dá sa poistiť plodnosť? Pokroky medicíny a social freezing sa bude venovať embryologička Ing. Iveta Konýčková.

Je jedno, aké sú vaše dôvody. Podstatný je fakt, že nie ste práve pripravená stať sa matkou. Ste si istá, že svoj názor nezmeníte o niekoľko rokov neskôr? Prezradíme vám, ako si môžete zachovať plodnosť aj vo vyššom veku, pretože biologické hodiny neoklamete. Už po 35. roku života ženy je kvalita vajíčok ohrozená. Klesá nielen ich počet, ale aj percento vajíčok so správnou genetickou výbavou. To znamená, že sa znižuje šanca na otehotnenie. Týmto rizikám sa dá predísť správnymi rozhodnutiami v mladšom veku. Zároveň sa dozviete, aké techniky používajú šikovné ruky embryológa v laboratóriu na zvýšenie šance oplodnenia pri IVF.

Konferencie sa zúčastní skoro 20 spíkerov. Zoznam všetkých spíkerov a program sú k dispozícii aj priamo na stránke eventu: www.prezdraviezeny.sk

 

Prednášky, vyšetrenia aj cvičenie

Okrem množstva lekárov sa pridajú odborníčky na zdravú životosprávu, fyzioterapiu, psychológiu či správne cvičenie. Počas celého dňa môžu návštevníčky absolvovať súbežne množstvo prednášok, vyšetrení, testov a diskusií. „Budeme cvičiť, variť, dozvieme sa veľa praktických informácií o zdraví, prevencii, tehotenstve aj materstve. Zdravie je to najdôležitejšie, čo v živote máme. Keď sme zdravé, dokážeme všetko. Nájdite si čas pre seba a nechajte sa akčne informovať o zdraví vďaka celistvému prístupu lekárov a expertov, ktorí sú špičkou vo svojom odbore,“ vyzýva organizátorka.

 

Kedy a kde?

Konferencia začína už v sobotu 26. októbra 2019 v košickom Kulturparku. Súbežne bude počas celého dňa prebiehať hlavný, sprievodný program a tiež cvičenie. Lístky je možné zakúpiť si na: https://tickpo.zoznam.sk/detail/pre-zdravie-zeny-6633  Ak si chcete dohodnúť bezplatnú konzultáciu alebo máte na nás otázky, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára.

  Zvoľte mesto
  Gyncare KOŠICEGyncare NITRA  Informácie o OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV.

   Ak si chcete dohodnúť bezplatnú konzultáciu alebo máte na nás otázky, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára.

   Zvoľte mesto
   Gyncare KOŠICEGyncare NITRA   Informácie o OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV.

   X

   Oslávte s nami 20. narodeniny

   V rámci našich osláv sme pre vás pripravili špeciálnu ponuku platnú po celý rok 2021.

   Chcem vedieť viac