späťspäť na Blog

Boli sme súčasťou konferencie Pre zdravie ženy

15. 11. 2019

V sobotu 26. októbra sa konala v Košiciach veľká konferencia zameraná na ženské zdravie a prevenciu. Hlavnou myšlienkou bolo vyzvať ženy, aby si našli čas pre seba a načerpali informácie o zdraví vďaka celistvému prístupu lekárov a expertov, ktorí sú špičkou vo svojom odbore. 

 

Konferencia bola určená všetkým, ktorí majú záujem o proaktívny prístup k prevencii. Hlavný program pozostával z prednášok a diskusií odborníkov a lekárov, sprievodný program vyplnili workshopy a odborné lekárske vyšetrenia.

Téma neplodnosti vzbudila záujem

Program otvárala panelová diskusia na tému neplodnosti s doc. MUDr. Silviou Toporcerovou, PhD., MBAIng. Ivetou KonýčkovouCentra pre asistovanú reprodukciu Gyncare. V rozhovore prezradili, že problém s plodnosťou je stále reálnejším problémom dnešnej spoločnosti. Stúpa počet párov, ktoré sú nútené vyhľadať pomoc reprodukčnej medicíny. „Tehotenstvá sa posúvajú do vyšších vekových kategórií, s čím sú spojené nielen výhody, ale aj riziká. Už po 35. roku života ženy je kvalita vajíčok ohrozená. Klesá nielen ich počet, ale aj percento vajíčok so správnou genetickou výbavou. Vek ženy je teda jedným z najvýznamnejších faktorov, ktorý ovplyvňuje jej plodnosť,“ vysvetľuje docentka Toporcerová. Účastníčky preto upozornili, aby rodičovstvo neodkladali do vysokého veku, pretože šanca na otehotnenie sa s pribúdajúcim vekom znižuje. Pre ženy, ktoré ešte nie sú pripravené mať dieťa z akýchkoľvek dôvodov, priblížili možnosť zmrazenia vajíčok, tzv. social freezing.

 

Návštevníčky si vypočuli skutočný príbeh pacientky

Na pódiu vystúpila aj pacientka, ktorá sa podelila o svoju skúsenosť s cestou k vytúženým deťom. Ako sestrička na novorodeneckom oddelení prirodzene nepochybovala, že by sa jej sen o dieťatku mohol skomplikovať. Keď sa jej však s partnerom dlhší čas nedarilo otehotnieť, obrátila sa na centrum asistovanej reprodukcie. Dnes je šťastnou mamou dvoch synov. Na konferencii vyzvala ženy, aby rodičovstvo neodkladali a v prípade dlhodobého neúspechu otehotnieť odporúčala včas vyhľadať pomoc.


Gynekologička z nitrianskeho Centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare MUDr. Andrea Hladovcová počas nahrávania do rádia

 

Konferencie sa zúčastnilo viac ako 130 žien

Na pódiu vystúpilo takmer 20 spíkerov z rôznych oblastí, ktorí zaujali viac ako 130 žien. Teší nás, že prezentované témy našich odborníčok boli natoľko zaujímavé, že účastníčky absolvovali aj po skončení prednášok individuálne konzultácie.

   Ak si chcete dohodnúť bezplatnú konzultáciu alebo máte na nás otázky, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára.

  Zvoľte mesto
  Gyncare KOŠICEGyncare NITRA


  Informácie o OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV.

   Ak si chcete dohodnúť bezplatnú konzultáciu alebo máte na nás otázky, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom nasledovného formulára.

   Zvoľte mesto
   Gyncare KOŠICEGyncare NITRA


   Informácie o OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV.

   X

   Oslávte s nami 20. narodeniny

   V rámci našich osláv sme pre vás pripravili špeciálnu ponuku platnú po celý rok 2021.

   Chcem vedieť viac