Blog

Plánujete v budúcnosti dieťa? Zistite, dokedy môžete tehotenstvo odkladať

Preventívne vyšetrenie plodnosti

Záujem mladých ľudí o rodičovstvo sa posúva stále do vyššieho veku, nie je to žiadne tajomstvo. Vekom však klesá plodnosť a „až nastane ten správny čas“, môže byť už v takom stave, že namiesto radostného očakávania príde stres a sklamanie z toho, že sa otehotnieť nedarí. Tejto situácii sa môžete vyhnúť, ak si už teraz dáte otestovať svoju plodnosť, čím zistíte, dokedy môžete rodičovstvo odkladať. 

V článku sa dočítate viac o:

 • Výhodách a možnostiach preventívneho testovania plodnosti.
 • Ako prebieha preventívne vyšetrenie plodnosti.
 • Čo sa dozviete z výsledkov vyšetrení.
 • Pre koho sú určené balíky preventívneho testovania reproactive?

Čo získate preventívnym vyšetrením plodnosti?

Z výsledkov vyšetrení sa v predstihu dozviete podstatné informácie o svojom zdravotnom stave, o svojich reprodukčných ukazovateľoch, a hlavne o tých ukazovateľoch, ktoré môžu zvyšovať riziko neplodnosti. Teda ešte skôr, ako sa o tehotenstvo reálne usiluje. 

Absolvovať vyšetrenie neznamená, že už teraz musíte podstúpiť liečbu neplodnosti. Znamená to však, že ste urobili dôležitý krok k tomu, aby sa vám v budúcnosti narodilo zdravé bábätko. 

Aké sú možnosti testovania plodnosti? Balíky reproactive

Balíky preventívneho testovania reproactive sú odporúčaným prvým krokom a súborom základných vyšetrení reprodukčného zdravia, ktoré odhalia vaše šance na otehotnenie zodpovedajúce potenciálu plodnosti vo vašej vekovej kategórii. 

V ponuke sú 3 kategórie:

V rámci každého balíčka sú zaradené iné vyšetrenia, a teda s každým stupňom balíčka sa ponúka viacej vyšetrení v danom balíčku a, samozrejme, aj s inou cenou balíčka. 

Ako prebieha preventívne vyšetrenie plodnosti?

Testy plodnosti si môžete dať vyšetriť jednotlivo, ak ste žena, muž alebo ideálne partnerský pár. V prípade, že si objednáte vyšetrenie ako pár, získate 10 % zľavu. 

 1. Balík reproactive podľa vášho výberu si objednáte prostredníctvom www.medirex.sk, kde ho aj online zaplatíte.  
 2. Dostavíte sa na odber krvi do odberového centra, ktoré ste si zvolili pri objednávke. Pozor! U žien je odporúčaný termín odberu krvi 7 dní pred očakávanou menštruáciou. 
 3. Muži sa dostavia na odber ejakulátu do jedného z našich centier Gyncare. Termín odberu s vami vopred telefonicky dohodneme. 
 4. Výsledky vyšetrení reproactive BASIC a OPTIMAL vám doručíme do klientskej zóna MyGyncare do 7 pracovných dní od odberu. Kompletné výsledky reproactive PREMIUM do 21 pracovných dní.  
 5. Do 7 pracovných dní od ukončenia testov máte od nás písomnú interpretáciu výsledkov vyšetrení odborníkom na liečbu neplodnosti z Centra asistovanej reprodukcie Gyncare. 

Máte výsledky testovania a čo ďalej?

Veľkým benefitom balíkov reproactive je interpretácia výsledkov reprodukčným špecialistom, pretože samotným výsledkom by nemusel každý porozumieť. Na základe všetkých údajov o žiadateľovi dáva náš špecialista odporučenie, ako by ste mali ďalej postupovať. 

Pre koho sú určené balíčky preventívneho testovania?

 • Pre jednotlivca alebo pár, ktorí sa zatiaľ nesnažia otehotnieť, ale v budúcnosti tehotenstvo plánujú. Prípadne chcú tehotenstvo určitú dobu odložiť a chcú zistiť, či odloženie snahy o otehotnenie je ešte z medicínskeho hľadiska bezpečné. 
 • Pre páry, ktoré sa snažia otehotnieť iba krátky čas. Z medicínskeho hľadiska ešte nespadajú do kategórie, keď by im už tieto vyšetrenia hradila zdravotná poisťovňa. Ak sa však pár začne snažiť otehotnieť a tehotenstvo neprichádza, začína stúpať nervozita, ktorá zbytočne znižuje šance na otehotnenie. Výsledky prvotných vyšetrení pár zvyčajne upokoja a veľmi často sa im aj podarí spontánne otehotnieť. 
 • Pre ľudí, ktorí v súčasnosti nemajú podmienky na založenie rodiny, ale chcú minimalizovať riziko, že v budúcnosti budú mať s otehotnením problém. Zvyčajne sú to ženy vo veku 33 – 35 rokov, ktoré aktuálne nemajú vhodného partnera na to, aby si založili rodinu, ale obávajú sa, že kým si nájdu partnera, nemusí už byť ich plodnosť v poriadku.
 • Pre kategóriu príbuzenských vzťahov. Aj keď sú to vzdialení príbuzní, napríklad bratranci, sesternice z druhého kolena, výrazne u nich stúpa riziko genetického ochorenia. V týchto prípadoch je potrebná prekoncepčná konzultácia s odborníkom, ktorý sa venuje reprodukčnej medicíne, alebo s genetikom. 

Otehotnenie je komplikovaný proces, počas ktorého môže nastať problém na rôznych úrovniach. Riziko porúch plodnosti narastá s posúvaním tehotenstiev na neskôr. Výhodou informácií získaných z balíkov reproactive je, že už dnes spolu môžeme preventívne zasiahnuť opatreniami na zachovanie reprodukčného zdravia pre vašu budúcu rodinu.  

Pre viac informácií si pozrite náš webinár o tejto téme.

Preventívne testovanie plodnosti prostredníctvom balíkov reproactive si môžete objednať TU.

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie