Hľadáte najpresnejší výpočet plodných dní? Odpoveď nájdete v ovulačnej kalkulačke

Pre otehotnenie je veľmi dôležité poznať presný deň, kedy u ženy nastáva ovulácia. Naša Gyncare ovulačná kalkulačka vám poskytne najpresnejší výpočet plodných dní, teda obdobia, kedy máte najväčšiu šancu otehotnieť.

Ako funguje ovulačná kalkulačka či ovulačný kalendár

Ak do ovulačnej kalkulačky zadáme dátum poslednej menštruácie a priemernú dĺžku menštruačného cyklu ženy – ovulačná kalkulačka nám vypočíta termín predpokladanej ovulácie. Ovulačný kalendár je schopný urobiť aj výpočet plodných dní, ktoré sa najčastejšie udávajú v rozmedzí 5 dní pred očakávanou menštruáciou a najneskôr 24 hodín po nej.

Ovulačná kalkulačka

Kalkulačka plodných dní

Zadajte prosím dátum začiatku vašej poslednej menštruácie
Napr. 18. január 2020
Ako dlho zvyčajne trvá váš cyklus?
Menštruačné cykly najčastejšie trvajú 23 až 35 dní
Zistite približný dátum vašej ovulácie
pravdepodobnosť, že ovulujete práve dnes
Na základe dĺžky vášho cyklu žiaľ nedokážeme stanoviť pravdepodobnosť ovulácie. Odporúčame vám, aby ste použili digitálny ovulačný test na presnejšie určenie vašich najplodnejších dní.
  *
Začiatok vašej poslednej menštruácie
  20%
pravdepodobnosť ovulácie v tento konkrétny dátum
Zmeniť informácie
Našim partnerom je značkaClearblue®.
Výsledky prinášame na základe informácií, ktoré ste zadali a údajov z nasledujúceho článku, ktorého autormi sú Sarah Johnson, Lorrae Marriott & Michael Zinaman (2018): “Dokážu aplikácie a metódy používajúce kalendár presne predpovedať dátum ovulácie?”, publikované v magazíne Current Medical Research and Opinion, DOI:10.1080/03007995.2018.1475348

Dohodnite si termín na konzultáciu

Vyšetrenie v centre pre asistovanú reprodukciu Gyncare neodkladajte, ak sa snažíte otehotnieť
bez úspechu viac ako 12 mesiacov a po 40. roku netreba čakať dlhšie ako 2-3 mesiace.

Dohodnite si termín na konzultáciu

Vyšetrenie v centre pre asistovanú reprodukciu Gyncare neodkladajte, ak sa snažíte otehotnieť bez úspechu viac ako 12 mesiacov a po 40. roku netreba čakať dlhšie ako 2-3 mesiace.

Faktory, ktoré ovplyvňujú výpočet plodných dní

Ženská reprodukcia je pomerne málo efektívna. Vajíčko sa uvoľňuje z vaječníka priemerne raz za 28 dní, a je schopné oplodnenia len 24 hodín po opustení vaječníka. Ak žena neotehotnie, tak 14 dní po ovulácii dochádza k menštruačnému krvácaniu. Dĺžka menštruačného cyklu – teda počet dní od začiatku jednej menštruácie po začiatok nasledujúcej menštruácie, je určujúca pre výpočet pravdepodobného dňa ovulácie, teda plodných dní. Vajíčko ovuluje, čiže uvoľňuje sa z vaječníka 14 dní pred očakávanou menštruáciou.

Ovulačný kalendár a kvalita spermií

Spermie sú schopné vo vajcovodoch ženy prežiť rôzne dlhú dobu, štandardne sa udáva doba 4 – 5 dní. V prípade nízkej pohyblivosti spermií a ich malej energetickej rezervy to však môže byť výrazne menej. Naopak, pri veľmi dobrých parametroch spermiogramu to môže byť aj podstatne dlhšie.

Samozrejme ide o orientačné čísla, ovulácia môže byť v danom cykle posunutá jedným aj druhým smerom v závislosti od množstva faktorov.
Spermie môžu mať rôznu schopnosť pohybu tiež v závislosti od veľkého počtu faktorov. Rovnako aj časovanie pohlavného styku na vypočítaný termín môže u niektorých párov spôsobiť viac stresu, a tým zbytočne znižovať šance na otehotnenie. Preto odborníci pri snahe o dieťa odporúčajú takú frekvenciu pohlavného styku, ktorá zabezpečí prítomnosť živých pohyblivých spermií vo vajcovodoch ženy počas celého mesiaca, čo je frekvencia raz za 2 – 3 dni počas celého cyklu.

Ako zlepšiť šance na počatie?

  • Udržiavajte si optimálnu hmotnosť.
  • Vykazujte primeranú telesnú aktivitu.
  • Nefajčite – fajčenie je negatívny faktor tak u mužov, ako aj u žien.
  • Bráňte sa sexuálne prenosnými infekciám, ktoré zvyšujú riziko napríklad nepriechodných vajcovodov a podobne.
  • Neodkladajte tehotenstvo ak máte na to podmienky. Čím v skoršom veku sa začnete snažiť otehotnieť, tým sú vyššie šance na úspech.
  • Buďte informovaný o všetkých možnostiach, ktoré sú. A ak aktuálne nemáte podmienky na tehotenstvo, môžeme sa poradiť, aké sú možnosti na to, aby ste si do budúcnosti maximalizovali svoje šance mať geneticky vlastné dieťa.

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie