Blog

Dva zázraky v jednom

Hovorí sa, že odvážnemu šťastie praje. Rodina Slivková z Košíc je toho dôkazom. Napriek niektorým prekážkam a komplikáciám sa nevzdali a vďaka tomu majú dnes krásne štvorročné dvojičky.

Podstúpili ste IVF, aký bol dôvod?

Tri roky sme sa s partnerom snažili spontánne otehotnieť. Vyskúšali sme všetko možné, no nič nepomohlo. Nedarilo sa nám to napriek tomu, že vyšetrenia u gynekológa neklasifikovali žiaden problém. Nakoniec prišiel manžel s myšlienkou, že by sme mali skúsiť umelé oplodnenie. Na základe odporúčania od známych sme sa rozhodli navštíviť centrum asistovanej reprodukcie Gyncare v Košiciach. V centre sa o nás staral pán doktor Herman, ktorý je známy vecným prístupom, nebude vám dávať falošné nádeje, ale jasne povie, čo a ako. Urobil si vlastné testy, ktoré jasne ukazovali, že chyba je v partnerovi.

Aký bol ďalší postup? Nasledovalo hneď umelé oplodnenie alebo v centre zvolili iný spôsob liečby?

Po zistení príčiny sme sa hneď rozhodli pre IVF, nakoľko to bola pre nás jediná možnosť ako mať vlastné dieťa. Na začiatku mi vysvetlili, čo ma čaká a aký je ďalší postup liečby. Začali ma teda pripravovať na IVF a manželovi chirurgicky odobrali spermie. Pri stimulácii som si pichala hormonálne injekcie. Nepociťovala som žiadnu bolesť ani nebadala extrémne zmeny. Samotný odber vajíčok prebieha pod narkózou. Pán doktor mi odobral tri vajíčka, z ktorých jedno oplodnil manželovými spermiami a zvyšné dve sme si dali zamraziť. Pri vklade som nič necítila, prebieha to ako rutinná prehliadka.

Podaril sa zákrok hneď na 1x?

Prvé embryo sa uchytilo, no v siedmom týždni som potratila. Po piatich mesiacoch od potratu sme absolvovali druhý vklad, pri ktorom mi pán doktor vložil zvyšné dve embryá. Rozhodli sme sa pre vklad obidvoch, keďže pre nás to bola posledná nádej mať vlastné dieťa. Tie sa chvalabohu ujali obe a máme z nich dve krásne dcérky, dvojvaječné dvojičky. 😊

Ako prebiehalo vaše tehotenstvo?

Keď som otehotnela, mala som 37 rokov. Možno sčasti aj kvôli vyššiemu veku bolo celé moje tehotenstvo rizikové s rôznymi komplikáciami. Mala som tehotenskú cukrovku, zavodnený organizmus, musela som byť viackrát hospitalizovaná. Preto sa lekári rozhodli pre predčasné ukončenie tehotenstva a podstúpila som cisársky rez. Dievčatá sú našťastie zdravé a ja tiež. Už len sa zbaviť pár kíl navyše. 😊

Keď sa pozrieme na finančnú stránku IVF, koľko vás stála táto liečba??

Keďže som spĺňala vekovú hranicu 39 rokov, časť nákladov mi preplatila poisťovňa. Najdrahšie sú na celej liečbe injekcie pri stimulácii. Tie sú rôzne, podľa toho, akú liečbu vám doktor naordinuje. Ja som doplácala za jednu injekciu viac než 100 €.

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie