Blog

Teším sa, že niekde budú traja

Som Klaudia a pochádzam z Košíc. O darovaní vajíčok som sa dozvedela vďaka Facebooku. Táto možnosť ma od začiatku zaujala. Pravidelne chodím darovať krv a rada pomáham ľuďom, ktorí to potrebujú. Mám kamarátku, ktorá tiež trpí neplodnosťou, veľa sme sa o tom rozprávali, a tak viem, ako sa cítia ženy, ktoré majú takýto problém a veľmi túžia po bábätku.

Pred podstúpením vyšetrení som nemala pochybnosti o svojom rozhodnutí, avšak chýbali mi informácie. IVF koordinátorka v Gyncare mi poskytla informácie, ktoré ma utvrdili, že robím správnu vec. Na začiatku som podstúpila sériu vstupných vyšetrení. Som veľmi spokojná s prístupom personálu, pretože všetky vyšetrenia boli naplánované tak, aby mi časovo čo najviac vyhovovali.

Absolvovala som kompletné vyšetrenie krvi, ktoré zahŕňalo aj genetické testy, gynekologické vyšetrenie a taktiež interné vyšetrenie, získala som tak veľmi podrobný prehľad o mojom zdravotnom stave, ktorý sa bežne väčšina ľudí nedozvie. Samotný odber vajíčok prebehol v anestéze, takže sa naň nepamätám. Pár hodín po darovaní som už išla domov v sprievode mojej mamy.

Mama ma v mojom rozhodnutí taktiež podporila, aj keď zo začiatku mala obavy, ktoré trápia väčšinu ľudí. Po tom, ako som jej vysvetlila, ako darovanie vajíčok prebieha, sa upokojila. Dokonca bola na mňa pyšná, že som sa rozhodla takto pomôcť niekomu, kto nemôže mať deti prirodzenou cestou.  Veľmi ma potešilo, že som vhodnou darkyňou, keďže v súčasnosti mnoho ľudí trpí ochoreniami, o ktorých ani nevedia.

Myslím, že väčšina žien, ktoré premýšľajú o darovaní vajíčok, má strach z intimity, ktorú darovanie zahŕňa. Je to veľmi intímna záležitosť. Boja sa, že ich vajíčka zostanú po darovaní sterilné. Môže ich tiež odradiť dĺžka stimulácie a povinné vyšetrenia. Taktiež majú obavu z bolesti.

Po darovaní som sa cítila veľmi dobre, pociťovala som len mierne bolesti, ktoré po pár dňoch ustúpili a mohla som ísť do fitka. Žijem aktívne, veľa cvičím, zdravo sa stravujem a k takémuto životnému štýlu vediem aj moju rodinu a priateľov. Príjemným bonusom bolo, že som zistila podrobné informácie o svojom zdravotnom stave.

Mám v pláne darovať oocyty znovu. Po každom darovaní je však vhodné spraviť si minimálne trojmesačnú pauzu, ktorá je potrebná pre regeneráciu vaječníkov.

Z darovania vajíčok mám veľmi dobrý pocit. Aj vďaka mne sa dnes niekto teší, že budú traja.

 

Viac o darovaní oocytov v Gyncare nájdete TU!

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie