Služby a ceny

Vyšetrenia

Pre záujemcov o darovanie vajíčok a spermií Gyncare ponúka bezplatné testy, ktorých súčasťou sú aj podrobné genetické vyšetrenia. Okrem štandardnej genetickej konzultácie a vyšetrenia karyotypu (počtu chromozómov a veľkých chromozómových zmien) u všetkých darcov a darkýň realizujeme aj panelovú diagnostickú analýzu. Ide o genetický test vyvinutý pre páry, ktoré majú problém s plodnosťou, ale aj pre ľudí, ktorí pred plánovaním tehotenstva chcú vedieť viac o svojej genetickej výbave. Vyšetrenie sa realizuje sekvenovaním novej generácie, čo zaručuje maximálnu spoľahlivosť výsledkov. Pri potvrdení patologického nálezu je zabezpečená následná genetická konzultácia.

V rámci tohto panelového testu vyšetrujeme:

  1. nosičstvo najčastejších genetických ochorení v našej populácii (cystická fibróza, spinálna muskulárna atrofia, geneticky viazaná hluchota, syndróm fragilného chromozómu X),
  2. genetické abnormality, ktoré môžu viesť k poruche plodnosti (PLK4 gén zvyšujúci riziko genetických abnormalít embryí),
  3. ANXA5 gén zohrávajúci úlohu pri uhniezďovaní embrya v maternici,
  4. gén pre androgénový receptor a mikrodelécie Y chromozómu, ktoré zohrávajú úlohu pri mužskej neplodnosti,
  5. gény, ktoré môžu mať vplyv na optimalizáciu hormonálnej stimulácie u žien v rámci asistovanej reprodukcie (patológie génov pre receptory gonadotropných hormónov).

Ide o vyšetrenie špeciálne vybraného panelu génov, ktoré vedia ovplyvniť šance na otehotnenie. Test je realizovaný z odobratej krvi, výsledky sú k dispozícii štandardne do jedného mesiaca. Je vhodné ho realizovať nielen pre páry, ktoré sa neúspešne pokúšajú otehotnieť, ale tiež pre ľudí, ktorí chcú v budúcnosti predísť rôznym tehotenským komplikáciám (vylúčenie tendencie k zvýšenej zrážanlivosti krvi, ktorá môže byť predispozíciou pre opakované spontánne potraty, vysoký tlak v tehotenstve a ďalšie tehotenské komplikácie) alebo narodeniu dieťaťa s genetickým ochorením.

Tieto genetické testy pre záujemcov o darcovstvo sú doplnené vyšetreniami infekčných a pohlavne prenosných chorôb z krvi. Pre darcov vykonávame aj základné vyšetrenie ejakulátu – spermiogram a test integrity DNA sprermií – Halosperm, pri ktorom zisťujeme prítomnosť spermií s poškodenou genetickou výbavou.

Pre darkyne Gyncare poskytuje zdarma základné gynekologické a ultrazvukové vyšetrenie, takisto stanovenie ovariálnej rezervy (zásoby vajíčok vo vaječníkoch).

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 0000800 300 000 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie