Služby a ceny

Vyšetrenia

Pre záujemcov o darovanie vajíčok a spermií Gyncare ponúka bezplatné testy, ktorých súčasťou sú aj podrobné genetické vyšetrenia. Okrem štandardnej genetickej konzultácie a vyšetrenia karyotypu (počtu chromozómov a veľkých chromozómových zmien) u všetkých darcov a darkýň realizujeme aj panelovú diagnostickú analýzu. Ide o genetický test vyvinutý pre páry, ktoré majú problém s plodnosťou, ale aj pre ľudí, ktorí pred plánovaním tehotenstva chcú vedieť viac o svojej genetickej výbave. Vyšetrenie sa realizuje sekvenovaním novej generácie, čo zaručuje maximálnu spoľahlivosť výsledkov. Pri potvrdení patologického nálezu je zabezpečená následná genetická konzultácia.

V rámci tohto panelového testu vyšetrujeme:

  1. nosičstvo najčastejších genetických ochorení v našej populácii (cystická fibróza, spinálna muskulárna atrofia, geneticky viazaná hluchota, syndróm fragilného chromozómu X),
  2. genetické abnormality, ktoré môžu viesť k poruche plodnosti (PLK4 gén zvyšujúci riziko genetických abnormalít embryí),
  3. ANXA5 gén zohrávajúci úlohu pri uhniezďovaní embrya v maternici,
  4. gén pre androgénový receptor a mikrodelécie Y chromozómu, ktoré zohrávajú úlohu pri mužskej neplodnosti,
  5. gény, ktoré môžu mať vplyv na optimalizáciu hormonálnej stimulácie u žien v rámci asistovanej reprodukcie (patológie génov pre receptory gonadotropných hormónov).

Ide o vyšetrenie špeciálne vybraného panelu génov, ktoré vedia ovplyvniť šance na otehotnenie. Test je realizovaný z odobratej krvi, výsledky sú k dispozícii štandardne do jedného mesiaca. Je vhodné ho realizovať nielen pre páry, ktoré sa neúspešne pokúšajú otehotnieť, ale tiež pre ľudí, ktorí chcú v budúcnosti predísť rôznym tehotenským komplikáciám (vylúčenie tendencie k zvýšenej zrážanlivosti krvi, ktorá môže byť predispozíciou pre opakované spontánne potraty, vysoký tlak v tehotenstve a ďalšie tehotenské komplikácie) alebo narodeniu dieťaťa s genetickým ochorením.

Tieto genetické testy pre záujemcov o darcovstvo sú doplnené vyšetreniami infekčných a pohlavne prenosných chorôb z krvi. Pre darcov vykonávame aj základné vyšetrenie ejakulátu – spermiogram a test integrity DNA sprermií – Halosperm, pri ktorom zisťujeme prítomnosť spermií s poškodenou genetickou výbavou.

Pre darkyne Gyncare poskytuje zdarma základné gynekologické a ultrazvukové vyšetrenie, takisto stanovenie ovariálnej rezervy (zásoby vajíčok vo vaječníkoch).

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie