Blog

Seriál o umelom oplodnení: Vloženie embryí do maternice

Po všetkých vstupných vyšetreniach, ktoré slúžia na to, aby sme odhalili príčinu neplodnosti a nastavili vhodnú liečbu, prichádza na rad samotné umelé oplodnenie. O týchto vyšetreniach ste si mohli prečítať v našich predchádzajúcich článkoch.

Predtým, ako dôjde k odberu zrelých vajíčok, je potrebná hormonálna stimulácia ženy. V deň odberu vajíčok prichádza k nám do centra žena i jej partner a v ten istý deň dôjde i k odberu a oplodňovaniu vajíčok. Ak je to možné, najvhodnejšie je mať k dispozícii čerstvú dávku spermií pre oplodnenie. Odber vajíčok sa vykonáva v celkovej anestézii punkciou cez stenu pošvy. Žena si po odbere ešte pár hodín u nás oddýchne.

Pred odchodom z centra je páru k dispozícii embryológ alebo ivf koordinátor, aby sa spolu dohodli na spôsobe oplodnenia. Aj s ohľadom na aktuálne výsledky spermiogramu a počtu získaných vajíčok je na výber klasické oplodnenie v skúmavke alebo niektorá z mikromanipulačných metód.

Špecialisti z Gyncare vyberú najvhodnejšiu metódu umelého oplodnenia

Nebojte sa, odborníci nášho centra pre asistovanú reprodukciu Gyncare sú vám k dispozícii a pomôžu vám vybrať metódy vhodné na vyriešenie vášho problému. Pomôžu pripraviť liečbu presne na mieru.

Pár následne odchádza domov, ale ich embryá u nás ostávajú 2 až 5 dní. Embryá pri umelom oplodnení strávia prvé dni svojho života v embryologickom laboratóriu. Ženské telo im dočasne nahradia inkubátory, živné médiá a starostlivosť embryológa. Embryológ po celý čas sleduje vývoj vašich embryí, a to aj vďaka najmodernejším inkubátorom, ktoré majú zabudovanú kameru. Následne vyhodnotí potenciál embryí zvládať ďalší vývoj a dosiahnuť tehotenstvo.

Odborníci spravia pre tehotenstvo všetko, čo je v ich silách

Napriek tomu, že používame všetky najmodernejšie postupy, aby sme embryám pomohli s vývojom, ešte nezvládame vyriešiť všetky ťažkosti vyúsťujúce v neplodnosť.

Po 2 až 5 dňoch k nám pár prichádza opäť, tentoraz je dôvodom návštevy vloženie embrya do maternice. Po piatom dni embryo už k svojmu rastu nevyhnutne potrebuje maternicu, ktorú mu naše plastové kultivačné misky už nevedia nahradiť.

Do maternice vkladáme jedno alebo dve embryá. Rozhodovanie nenechávame len na samotný pár, sme mu opäť k dispozícii. Berúc do úvahy celú doterajšiu anamnézu páru aj priebeh ich liečby, sa spoločne dohodneme na optimálnom počte vkladaných embryí.

Samotný vklad je nebolestivý úkon a prebieha bez anestézie. Všetky ostatné životaschopné a perspektívne embryá je možné zamraziť a uschovať. Či už pre prípad neuchytenia sa vkladaného embrya, alebo ak sa pár po úspešnej liečbe rozhodne opäť rozšíriť svoju rodinu. Náš kryoprogram je pre embryá bezpečný a po ďalšie embryo si pár môže prísť aj o niekoľko rokov.

Po asi dvoch hodinách pár po embryotransfere odchádza domov. Prvé výsledky nášho spoločného snaženia sa o potomka sa dozvedáme o dva týždne z odberu krvi alebo výsledku tehotenského testu.

Prečítajte si viac zo série o umelom oplodnení:
Úhrada cyklov umelého oplodnenia
Vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov
Čo predchádza umelému oplodneniu?
Andrologické vyšetrenie a poskoitálny test

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 0000800 300 000 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie