Liečba neplodnosti

Intrauterinná inseminácia – IUI

Intrauterinná inseminácia – IUI

Intrauterinná inseminácia spermiami partnera (IUI) je podanie spracovaných spermií tenkým katétrom do maternice v období predpokladanej ovulácie. Tento postup maximalizuje pravdepodobnosť stretnutia sa optimálneho vajíčka a optimálnej spermie v optimálnom čase. IUI môže prebehnúť ako súčasť prirodzeného menštruačného cyklu, alebo po hormonálnej stimulácii vaječníkov. Priemerná úspešnosť zákroku je 12 % – 15 % na jeden liečebný cyklus.

Túto metódu asistovanej reprodukcie odporúčame u mladších párov, pri kratšej dobe neplodnosti, pri overenej priechodnosti aspoň jedného vajcovodu, pri normálnych alebo hraničných parametroch spermiogramu. Ako prvá metóda liečby sa odporúča pri idiopatickej neplodnosti (dostupnými metódami sa nepodarí prísť na príčinu neplodnosti), pri ľahkých stupňoch endometriózy, pri nemožnosti pohlavného styku. Ejakulát sa štandardne spracúva metódou swim-up alebo pomocou gradientu. Na zvýšenie úspešnosti tohto postupu je možné spracovanie spermií aj modernými metódami MACS a MSS (doplnkové metódy).

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 0000800 300 000 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome