Liečba neplodnosti

Vyvolanie ovulácie

Vyvolanie ovulácie

Ovulácia, čiže uvoľnenie zrelého vajíčka z vaječníka, je za normálnych okolností pravidelný a spontánny proces. Ak sa však vajíčko z vaječníka neuvoľní, žena nemôže otehotnieť. Vyvolanie ovulácie je jedným zo spôsobov, ktoré môžu dopomôcť k otehotneniu.

Ovuláciu vyvolávame pomocou preparátov, ktoré zabezpečia rast folikulu, v ktorom dozrieva vajíčko. O otehotnenie sa môžete snažiť doma, ideálne v čase ešte pred ovuláciou. Vyvolanie ovulácie môže byť spojené s intrauterinnou insemináciou (IUI).

Priemerná úspešnosť zákroku – ovuláciu sa nám podarí navodiť až u 90 % spontánne neovulujúcich žien. Šanca na otehotnenie závisí od ďalších faktorov.

Kedy sa zákrok odporúča? Navodenie ovulácie je indikované u žien, ktoré spontánne neovulujú a nepredpokladáme u nich iný faktor neplodnosti.

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 000 / Po-Pia: 7.30-15.300800 300 000 Po-Pia: 7.00-15.30 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie