Liečba neplodnosti

Vyvolanie ovulácie

Vyvolanie ovulácie

Ovulácia, čiže uvoľnenie zrelého vajíčka z vaječníka, je za normálnych okolností pravidelný a spontánny proces. Ak sa však vajíčko z vaječníka neuvoľní, žena nemôže otehotnieť. Vyvolanie ovulácie je jedným zo spôsobov, ktoré môžu dopomôcť k otehotneniu.

Ovuláciu vyvolávame pomocou preparátov, ktoré zabezpečia rast folikulu, v ktorom dozrieva vajíčko. O otehotnenie sa môžete snažiť doma, ideálne v čase ešte pred ovuláciou. Vyvolanie ovulácie môže byť spojené s intrauterinnou insemináciou (IUI).

Priemerná úspešnosť zákroku – ovuláciu sa nám podarí navodiť až u 90 % spontánne neovulujúcich žien. Šanca na otehotnenie závisí od ďalších faktorov.

Kedy sa zákrok odporúča? Navodenie ovulácie je indikované u žien, ktoré spontánne neovulujú a nepredpokladáme u nich iný faktor neplodnosti.

Za 20 rokov sme pomohli tisíckam párov splniť si svoj sen o dieťati.

Objednajte sa na konzultáciu a pomôžeme aj vám.

Radi vás privítame v našich priestoroch centra asistovanej reprodukcie Gyncare v Nitre alebo Košiciach

Objednať konzultáciu 0800 300 0000800 300 000 Objednať konzultáciu
Gyncare logo
Je nám ľúto, web gyncare.sk nie je možné prezerať cez váš internetový prehliadač.

Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu. Z tohto dôvodu vám odporúčame nainštalovať si najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Prostredníctvom týchto prehliadačov si užijete náš web v celej kráse.

stiahnuť prehliadač google chrome
Gyncare Vyhľadávanie